You are currently viewing Bangkok – praktyczny przewodnik

Bangkok – praktyczny przewodnik

O tym mieście krąży całe mnóstwo historii, legend i opowieści. Że niebezpieczny, że mogą wyciąć nerkę, że można poznać dziewczynę, która jednak dziewczyną nie jest… Poza tym z czysto podróżniczego punktu widzenia, często pada pytanie, czy Bangkok jest po prostu dużym miastem, w którym panuje chaos, w powietrzu unosi się smog, a żeby przejść na drugą stronę ulicy trzeba ryzykować życiem? A może jest to miejsce, które niesie ze sobą historię, interesującą kulturę i atrakcje – niekoniecznie tak ryzykowane jak w pierwszych zdaniach tego akapitu. Zobaczcie sami kilka zdjęć z mojego pobytu w tym mieście:

KHAOSAN ROAD

Jak widzicie, w Bangkoku można znaleźć naprawdę wiele interesujących miejsc, a te powyżej to tylko niektóre z nich. Bangkok często jest bazą wypadową do innych miejsc w Tajlandii, ale sam w sobie jest również bardzo interesującym miejscem. Najpopularniejsze zabytki to świątynie Wat Pho i Wat Traimit z ogromnymi posągami Buddy, Wielki Pałac Królewski i Wat Arun. Do tego to jedzenie… Idziesz ulicą, a tu wszędzie zapachy, które wodzą Cię za nos do co raz to nowszych dań. A to wszystko w naprawdę niesamowicie niskich cenach. M.in. właśnie dlatego to miasto jest tak popularne wśród backpackersów i freelancerów. 

Moim zdaniem zdecydowanie warto dać temu miastu szansę. Jest ryzyko, że może nas ono wciągnąć, jak to było przedstawione w jednym z popularnych amerykańskich filmów (pobudka w nieznanym miejscu i takie tam), ale poza całym obrazem Bangkoku, który przedstawiany jest choćby w hollywoodzkich hitach, jest to miasto naprawdę godne polecenia.

Jak dostać się do Tajlandii?

Sprawa jest prostsza, niż może się to wydawać ze względu na odległość. Do Bangkoku możemy udać się budżetowo (tutaj pomaga nam linia Scoot, gdzie loty z Berlina możemy znaleźć nawet poniżej 1000zł) albo w ramach standardowej linii lotniczej – ceny w okolicach 2000 zł w dwie strony. Noclegi na miejscu również można znaleźć w dobrej cenie, w zależności od naszych potrzeb, znajdziemy ceny rzędu 10zł za noc w hostelu, 100 zł za noc w hotelu z basenem, aż do naprawdę drogich willi z pełną obsługą.

Kiedy jechać?

W Bangkoku występuje klimat tropikalny. W nasze lato występują tu duże opady deszczu. Najmniej opadów deszczu występuje w grudniu i styczniu. Najlepszy czas na wakacje w Tajlandii to od listopada do maja. Wysokie temperatury występują tu przez cały rok. Najzimniejszym miesiącem jest grudzień, kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicach 25°C, a najcieplejszym kwiecień ze średnią temperaturą 30°C

Oficjalna nazwa Bangkoku

Wszyscy znamy stolicę Tajlandii pod nazwą Bangkok, ale nie każdy wie, że oficjalna nazwa jest znacznie dłuższa. Jest najdłuższą nazwą ze wszystkich miast na świecie przez co trafiła do księgi Rekordów Guinnessa. W języku tajskim liczy aż 139 znaków, a w języku polskim oznacza:

Miasto aniołów, wielkie miasto, miejsce pobytu świętego klejnotu Indry (Szmaragdowy Budda), miasto boga nie do zdobycia, wielka stolica świata, ozdobiona dziewięcioma drogimi kamieniami, bogata w potężne pałace królewskie, równe niebiańskiej siedzibie odrodzonego boga, miasto podarowane przez Indrę i zbudowane przez Wisznu.


Jeśli jesteście zainteresowani pomocą w organizacji takiego wyjazdu, bardzo chętnie pomogę znaleźć loty, dojazdy, atrakcje i hotele. Jestem w stanie przygotować dla was cały plan wycieczki, w zależności od waszych potrzeb, budżetu oraz pomysłów.

To co, kiedy lecimy do Tajlandii 😊? 

Jeśli się podobało, prześlij dalej!

Dodaj komentarz