You are currently viewing Darmowe przejazdy pociągami w Hiszpanii!!

Darmowe przejazdy pociągami w Hiszpanii!!

Od września podróże kolejami na krótkich i średnich dystansach w Hiszpanii będą bezpłatne przez cztery miesiące, zapowiedział we wtorek (12 lipca) premier kraju Pedro Sánchez.

Wszystkie pociągi podmiejskie (Cercanías i Rodalies) oraz średniodystansowe linie regionalne obejmujące podróże o długości poniżej 300 km (trasy Media Distancia) obsługiwane przez narodowego operatora kolejowego Renfe będą bezpłatne od 1 września do 31 grudnia. Zniżka 100 procent jest dostępna tylko na bilety wieloprzejazdowe, a nie pojedyncze.

Bezpłatne bilety kolejowe mają na celu zmniejszenie wpływu kryzysu na koszty życia w kraju.

„Jestem w pełni świadomy codziennych trudności, z którymi boryka się większość ludzi. Wiem, że wasze pensje są coraz mniejsze, że trudno związać koniec z końcem, a wasz koszyk staje się coraz droższy –

premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

Niemcy wprowadziły podobne rozwiązanie, które nadal obowiązuje, od czerwca do sierpnia ze zniżką na ogólnokrajowy bilet na transport publiczny. Sukces był tak duży, że już teraz rząd zapowiada, że będzie chciał go przedłużyć, chociaż w nieco innej formie. Wcześniej zniżki na komunikację zaoferowała też Austria, gdzie można kupić specjalny roczny Klimaticket. Teraz do tego klubu dołącza również Hiszpania.

źródło: https://www.wakacyjnipiraci.pl/dziennik-pokladowy/darmowe-pociagi-w-hiszpanii

Jeśli się podobało, prześlij dalej!

Dodaj komentarz