You are currently viewing 8 sposobów na spakowanie bagażu podręcznego

8 sposobów na spakowanie bagażu podręcznego

Pakowanie bagażu… Dla niektórych koszmar, którego za wszelką cenę chcą uniknąć, dla innych przyjemność i początek wejścia w rytm podróży. Obie strony mają swoje za i przeciw. Bez względu na nasze nastawienie, koniec końców stajemy przed dylematem – co, jak i gdzie spakować, żeby w trakcie naszego wymarzonego wyjazdu niczego nam nie zabrakło.


Zobacz poniżej różne sztuczki i tricki, które pozwolą Ci spakować się szybko, łatwo i bez stresu, a dodatkowo uniknąć problemów z ponad wymiarowym bagażem, co szczególnie w dobie taniego latania, nie jest rzeczą łatwą do osiągnięcia. Przypomnijmy zatem, jak wygląda typowy bagaż w tanich liniach lotniczych:

Tak, to jest typowy bagaż, który możemy zabrać ze sobą na pokład linii Ryanair – mały, prawda?
Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie spakowanie się, tak żeby w miejscu, do którego lecimy, niczego nam nie zabrakło. Zobaczcie zatem kilka patentów, które pozwolą zmieścić się w bagaż podręczny i dodatkowo nie zepsuć sobie humoru jeszcze przed dojazdem na lotnisko 😊

1. Zaplanuj, co naprawdę będzie Ci potrzebne

Jedziesz w lipcu do Włoch? Zapas swetrów raczej nie będzie potrzebny. Wyjeżdżasz na tydzień? Można przypuszczać, że nie będzie Ci niezbędne 10 t-shirtów, 5 bluz i 3 kurtki. Przed wyjazdem zrób sobie listę rzeczy, które naprawdę będą Ci potrzebne. Można podzielić je na kategorie np. „konieczne”, „może się przydać” i „dodatkowe”. Taki plan jest niezbędny do tego, żeby spełnić wagowe i wymiarowe wymagania, co do bagażu podręcznego.

2. Kosmetyki w małych opakowaniach

Z jednej strony jest to obowiązek, aby płyny, które zabieramy ze sobą miały maksymalnie 100 ml, ale z drugiej strony to też trzeba zrobić w przemyślany sposób. W różnego rodzaju drogeriach można znaleźć specjalnie przygotowane pudełka, atomizery i opakowania, w których możemy umieścić nasze płynne kosmetyki. Dostępne są również specjalne objętości past do zębów, dezodorantów, czy żelów do mycia. Wszystko to pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w naszym bagażu podręcznym

3. Rolowanie ubrań

Brzmi dziwnie? Na początku tak to wygląda, ale z czasem można zauważyć, że jest to naprawdę świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w bagażu, czy to podręcznym, czy nadawanym. W sieci możemy znaleźć całe mnóstwo poradników, jak robić to w „profesjonalny” sposób, dzięki czemu nasze ubrania nie będą pogniecione, a finalnie zostanie nam dużo więcej miejsca, niż przy zwykłym składaniu rzeczy na wyjazd.

4. Pobaw się w grę logiczną

Swój moment mają obecnie różne małe gry, pobudzające nasz zmysł logiki np. puzzle, gry logiczne na telefon, układanki itp. Taką samą zasadę możemy zastosować w przypadku pakowania naszego bagażu podręcznego. Musisz spakować dodatkową parę butów? Wsadź do środka skarpetki, żeby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Na dno torby pakujesz spodnie i bluzy? Na pewno w przestrzeniach po bokach znajdzie się miejsce na kilka zrolowanych t-shirtów. Finalnie samo pakowanie bagażu podręcznego, może stać się swego rodzaju grą logiczną 😊

5. Skompresuj zawartość

Ktoś spyta, w jaki sposób można skompresować zawartość swojej torby, plecaka, czy walizki? Worki próżniowe, a nawet typowe foliówki niekoniecznie kojarzą nam się z pakowaniem. Tymczasem dzięki takiemu zabiegowi, jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w naszej torbie. Wskazówka: Pakuj swoje ubrania w kilka różnych worków próżniowych. Dzięki temu łatwiej będzie Ci szybko dostać się do konkretnej rzeczy.

6. W butach narciarskich do samolotu?

Lecicie linią WizzAir do Grenoble na narty? (Przy okazji loty Warszawa-Grenoble za 98 zł – zimowe szaleństwo w wyśmienitej cenie. Być może uda wam się zobaczyć osobę wsiadającą do samolotu w butach narciarskich. A być może ktoś wsiadał przy was zawinięty w śpiwór? Być może są to skrajne przykłady, ale nie możemy się dziwić takim praktykom, kiedy ceny za dodatkowy bagaż często są wyższe niż sama cena biletu. Aby zatem zaoszczędzić miejsce w bagażu podręcznym, warto jak najwięcej rzeczy założyć na siebie, czyli po prostu ubrać się na cebulkę. I nie, nie jest to rzadka praktyka, coraz częściej można spotkać osoby, które wsiadają do samolotu w 4 swetrach, 2 bluzkach, kurtce i czapce. Dzięki temu mają w swoim plecaku więcej miejsca na pozostałe rzeczy.

7. Wszędzie znajdziesz sklep

Jeżeli widzisz, że zabrakło Ci miejsca na szampon, klapki i inne tego typu rzeczy – nie przejmuj się! Wszędzie są sklepy. Większość potrzebnych artykułów na wyjeździe, znajdziemy w każdym kraju. Często może się okazać, że nawet będą tańsze niż u nas w Polsce.

8. Nie pakuj się na ostatnią chwilę

Ostatnia rada – jeśli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca w bagażu podręcznym, nie pakuj się w ostatnim momencie przed wylotem. Są oczywiście osoby, które osiągnęły już taki poziom zaawansowania w podróżach, że nie mają z tym większego problemu, natomiast zdecydowanie warto zacząć to robić kilka dni wcześniej – zobaczycie, że dzięki temu będziecie mogli wszystko dobrze rozplanować.

A co jeżeli przy kontroli bagaż będzie ważyć za dużo?

Co w takiej sytuacji? Na koniec dam wam dobrą radę, abyście nie musieli przepłacać. Po prostu trzeba poprosić o 2 minutki. Otwórz torbę wyciągnij kilka rzeczy i wsadź do kieszeni, albo załóż na siebie, jeśli to będzie ubranie. Uśmiechnij nie do pana obsługującego i powinno być po sprawie 🙂 Tak na marginesie linie lotnicze i tak przymykają oko na niewielkie różnice.

Dodatkowy bagaż podręczny za darmo? Sprawdź 5 sposobów TUTAJ

Macie jakieś dodatkowe pomysły? Albo jakieś doświadczenia związane z pakowaniem bagażu? Dajcie znać w komentarzach!


Jeśli się podobało, prześlij dalej!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz