You are currently viewing 11 niesamowitych miejsc na Ziemi

11 niesamowitych miejsc na Ziemi

Wszyscy mamy własną listę miejsc na naszej planecie, które chcemy zobaczyć na własne oczy. Miejsca, o których zawsze marzyliśmy, o których czytaliśmy albo oglądaliśmy na ekranie telewizora. Może nawet mieliśmy jakieś plany podróżnicze na 2020 rok, ale COVID-19 mógł podciąć nam skrzydła.

Teraz jest idealny czas na to, żeby się zainspirować i przeżyć przygodę, jak już będzie można bezpiecznie podróżować. Odkrywając piękno naszej planety w prosty sposób możemy wypełnić nasze życie szczęściem. Ale co jeśli nie wiemy, w która stronę się wybrać? Świat jest przecież taki wielki. Przygotowałem dla Was listę 11 niesamowitych miejsc na ziemi, które trzeba zobaczyć:

„They tell you about a place, and maybe you’ve seen it on the pictures, but there are some things that need to be experienced firsthand”

1. Wodospady Iguazu, Brazylia

https://www.instagram.com/p/B_ncUHOhZVp/

Wodospady Iguazu, położone na granicy Argentyny i Brazylii wprawiają w nie mały zachwyt dosłownie wszystkich, co tam przybyli. Wodospad ma szerokość około 2 km i składa się z 275 odrębnych progów skalnych. Szum wody słyszany jest w promieniu 20 km 😮 Tu można przejść ścieżkami, które prowadzą tak blisko spienionych strumieni, jak to tylko możliwe – od dołu, od góry, a nawet za tafle wody.

Dowiedz się więcej o wodospadach z artykułów:

Wodospady Iguazu – przygotuj się na zanurzenie!

Wodospady Iguazu – informacje praktycznie

2. Islandia

Islandia jest wyjątkowa. To kraj pełen gejzerów, gorących źródeł, pól lawowych, wodospadów, wulkanów i lodowców. Jadąc główną drogą wokół całej wyspy, można podziwiać mnóstwo miejsc nie przypominających tego, co spotyka się w innych częściach świata. Jest to z pewnością miejsce z innej planety!

3. Machu Picchu, Peru

Niemal każdym kto przyjeżdża do Peru, odwiedza Machu Picchu i jest tak nie bez powodu. Pozostałości położonego wysoko w Andach miasta Inków robią wrażenie i dają wgląd w geniusz tej dawnej cywilizacji. Wycieczkę można zaliczyć w jeden dzień ruszając z Cuzco, ale zdecydowanie lepiej jest przejście szlakiem, który trwa 4 dni. Wtedy wiele odcinków pokrywa się dokładnie z pierwotną trasą Inków.

4. Pustynia Namib, Namibia

Namib w języku nama oznacza „olbrzymi”, a w innym tłumaczeniu „miejsce gdzie nic nie ma”. Pojechanie do miejsca gdzie nic nie ma, jest jednak niesamowitym przeżyciem!

Jest to najstarsza pustynia na świecie. Łańcuchy wydm osiągają wysokość 200 metrów, długość 50 kilometrów, a najwyższa z nich sięga ponad 300 metrów wysokości. Południowa część ma charakter piaszczystej równiny z przemieszczającymi się półksiężycowatymi wydmami. Piasek w pobliżu wybrzeża jest żółty, zaś w głębi lądu przybiera odcień ciemnoczerwony.

Główną atrakcją jest obszar Sossusvlei , gdzie wysokie, pomarańczowe wydmy otaczają żywe, białe solniska, tworząc fascynujący krajobraz.

5. Amazonia, Brazylia

Jeden z najpotężniejszych światowych systemów rzecznych – z dorzeczem zajmuje połowę terytorium Brazylii. Znajduję się tutaj aż jedna piąta światowych zasobów wód słodkich. Najlepszym sposobem na poznanie tej rzeki jest oczywiście wycieczka łodzią. Podróż taka daje możliwość podziwiania niezwykłego krajobrazu dżungli oraz sposobność do bliskiego obcowania z dziką przyrodą.

Najlepszym sposobem, żeby rozpocząć amazońską przygodę jest dotarcie do największego miasta Amazonii, czyli Manaus. Stamtąd możemy już zapuścić się dalej, w głąb puszczy amazońskiej.

6. Rio de Janeiro, Brazylia

https://www.instagram.com/p/CBBpkYrhlxd/

Rio słynie z pięknych plaż, corocznego karnawału i oszałamiających naturalnych widoków, które przeplatają się z intensywną zabudową. Można z pewnością powiedzieć, że jest to najbardziej niesamowicie położone miasto świata! Położone jest w pięknym krajobrazie tropikalnych lasów i wzgórz. Zdania co od tego, z którego wzgórza rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto są podzielone. Ale moim zdaniem nic nie przebije zachodu słońca na Głowie Cukru. Sama góra robi spektakularny widok, nawet jeśli podziwiasz go z daleka, ale po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony naprawdę zapierającą dech w piersiach panoramą, którą trudno pokonać.

Co robić w Rio?? Zobacz 10 miejsc, które trzeba zobaczyć w Rio de Janeiro

7. Wybrzeże Amalfi, Włochy

Wybrzeże Amalfitańskie to przepiękny region wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w tym raju pozwala nacieszyć się dziewiczymi miasteczkami, świeżymi owocami morza, likierem limoncello, wycieczkami łodzią oraz kąpielą w Morzu Tyrreńskim.

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej o tym miejscu, zapraszam do artykułu Odkrywanie Kampanii – od Neapolu po Wybrzeże Amalfi

8. Wielki Kanion, USA

Wielki Kanion przemawia do wyobraźni jak mało, która formacja geologiczna na świecie. Rzeka Kolorado kształtowała go przez tyle lat i nietrudno zrozumieć, dlaczego rdzenni mieszkańcy Ameryki uważają go za święte miejsce. Malownicze widoki są tu czymś oczywistym – przed piechurem rozpościera się prawdziwy cud świata! Szerokość kanionu waha się od ok. 800 m do 29 km w najszerszym miejscu. Jest to największy przełom rzeki na świecie, ale jednak nie najgłębszy.

9. Park Narodowy Yosemite, USA

Niewiele jest miejsc, które oferowałyby atrakcyjniejszą scenerie: wodospady, doliny, łąki i ogromne drzewa tworzą razem nieopisanie piękne miejsce.

10. Dolina Śmierci, USA

Odwiedzenie istnego piekła, czyli najgorętszego miejsca na ziemi, może początkowo nie wyglądać na spełnienie marzeń. Nic bardziej mylnego. Dolina Śmierci ma jednak do zaoferowania jedne z najbardziej niesamowitych, zróżnicowanych, a czasem i niebezpiecznych obszarów naturalnych, jakie można znaleźć na świecie.

W poprzednim wieku padł tutaj absolutny rekord 57 stopni Celsjusza, więc odradzam odwiedzania tego miejsca latem, bo można wtedy smażyć jajca na gruncie 😁 W dolinie znajduje się też druga największa depresja na półkuli zachodniej w Badwater Basin, czyli wyschniętym słonym jeziorze. Najniższe miejsce ma 86 m p.p.m., a dolinę otacza potężne pasmo górskie osiągające 3368 m n.p.m.

11. Park Narodowy Zhangjiajie, Chiny

„Dźiangdźiadźie” mniej więcej tak brzmi wymowa nazwy parku. Narodowy Park Zhangjiajie, inspirowany przez Avatara, to miejsce, które trzeba zobaczyć ze względu na jego nieziemską scenerię. Główną atrakcją są krajobrazy stworzone przez góry i filarowe formacje skalne, których nie znajdzie się nigdzie indziej. Znajduje się tam najdłuższy i najwyższy szklany most dla pieszych na świecie.

12. …

To było moich kilka miejsc na świecie, do których z chęcią pojadę, albo wrócę jeszcze raz, ale następne niezwykłe 12 miejsce należy do Ciebie!👈

Będę bardzo wdzięczny jeśli napiszesz w komentarzu jakie jest Twoje ulubione miejsce na Ziemi 🙏🙃


Jeśli się podobało, prześlij dalej!

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Keit

  Chyba Himalaje, a coś mega niezwykłego i raczej nie do osiągnięcia to Mount Everest 😀

  1. Mateusz Głowacki

   Himalaje też są na mojej liście 😎 Trzeba koniecznie przejechać się najwyżej położoną drogą na świecie z Leh do Manali, prowadząca przez himalajskie przełęcze i miasteczka wśród świątyń i pięknych krajobrazów. Nigdzie indziej na świecie nie ma drugiej podobnej drogi 😍

 2. Sylwia

  Morskie Oko Polska, Kapadocja Turcja, Plitvickie Jeziora Chorwacja, Vall de Nuria Hiszpania, Naturalny Park Ruidera Hiszpania

Dodaj komentarz