You are currently viewing Przeszczep włosów w Turcji – ile kosztuje i czy warto!?

Przeszczep włosów w Turcji – ile kosztuje i czy warto!?

Minął rok od mojego przeszczepu włosów, który wykonałem w Turcji. Jakie są efekty? Ile to kosztuje? i czy warto go robić w Turcji? Na te pytanie uzyskasz odpowiedzi w tym artykule 😉

Nadmierne wypadanie włosów prowadzące do łysienia dotyczy bardzo wielu osób.  Szacuje się, że zmaga się z tym ponad połowa światowej populacji mężczyzn. Jest problemem, który powoduje m.in. obniżoną samoocenę i brak pewności siebie. Pierwsze oznaki utraty włosów można już dostrzec w wieku 20 lat. 

Podobnie było i u mnie. Był to dla mnie mały kompleks, przez który o wiele lepiej czułem się chodząc w czapce na głowie. To skłoniło mnie nad zastanowieniem się czy jest jakaś szansa powstrzymania łysienia. O przeszczepie słyszałem, ale zawsze wydawał mi się nie realny i zbyt drogi. Natomiast domowe sposoby czy zabiegi kosmetyczne mogą pomóc jedynie na krótką metę. Nie zatrzymają one łysienia i nie przywrócą bujnej czupryny. Zupełnie inaczej jest w przypadku przeszczepu włosów. Jest sposobem na stałe usunięcie zakoli i przynosi dobre rezultaty nawet w przypadku zaawansowanego łysienia androgenowego.

Dlaczego zdecydowałem się na zabieg w Turcji, a nie w Polsce?

W roku 2019 zwiedzając Istanbuł zastanawiałem się, dlaczego co któryś mężczyzna na ulicy ma łysą i czerwoną głowę 🤔 Pierwszą myślą było to, że to oznaczeni członkowie mafii 😅

Wkrótce okazało się, że ci ludzie są po przeszczepie włosów i Turcja specjalizuje się w przeróżnych operacjach. Ludzie z całego świata latają tam na zabiegi. Od tamtej chwili zacząłem myśleć nad tym coraz bardziej. Robiąc research okazało się, że takie zabiegi są o wiele, wiele tańsze niż w Polsce. Mało tego, w Turcji jest najwięcej klinik specjalizujących się w przeszczepach włosów, a znajdujący się tam specjaliści, mogą pochwalić się dużym doświadczeniem. I tak już rok później w 2020 roku zdecydowałem się na przeszczep włosów.

grudzień 2020

Jakimi najnowszymi metodami wykonuje się zabieg?

FUE

To najnowsza metoda transplantacji włosów. Mieszki włosowe są pobierane w formie pojedynczych przeszczepów wielkości 0.5 – 0,7 mm z tyłu i boków głowy, a następnie umieszczane w miejscach ubytków w wcześniej przygotowanych mikro-kanałach. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

DHI

Samo pobieranie graftów jest identyczne jak w metodzie FUE, natomiast w odróżnieniu nie wykonuje się kanałów pod grafty.  Dzięki tej metodzie, możliwe jest wykonanie zabiegu bez kompletnego golenia głowy. Dlatego ten zabieg jest polecany np dla kobiet lub osób które z przyczyn zawodowych nie mogą ogolić kompletnie głowy. Metoda odrobine droższa od FUE.

Włosy pobierane są z tyłu i boków głowy. Mogłoby się wydawać, że w tych biorczych miejscach będzie ślad i o wiele rzadsze włosy. Osobiście nie wyczuwam, ani nie widzę różnic przed i po 👍

Jak załatwić przeszczep włosów w Turcji?

Możesz samemu dogadywać się z jakaś kliniką w Stambule, których jest setki. Możesz też skorzystać z pomocy polskiego pośrednika, który ma już sprawdzone kliniki. Takich pośredników jest kilka, ale ja korzystałem z usług Jack Strong Hair, kliniki której współwłaścicielami są Polacy. Chyba jako jedyna oferuje zabiegi faktycznie z lekarzem w cenie.

Jakie są zalety korzystania z Jack Strong Hair?

  • Polski opiekun w czasie całego pobytu – po angielsku z tureckim lekarzem zazwyczaj cieżko się dogadać
  • Hotel 5-gwiazdkowy ze śniadaniami, dla pacjenta i osoby towarzyszącej
  • Kluczowe elementy zabiegu wykonywane przez lekarza
  • Transport VIP pomiędzy lotniskiem, hotelem
  • Pomoc w znalezieniu lotu oraz zakupie biletu
  • Wsparcie online zespołu Jack Strong Hair podczas pobytu oraz po powrocie
  • Masz pewność dobrej i sprawdzonej kliniki

Jak wygląda cały pobyt?

Noc po zabiegu możemy już wracać do domu, więc nawet 2-3 dni wystarczą na wizytę w Stambule. Możesz też to zrobić podobnie jak ja i wykorzystać pobyt w Turcji na jej eksplorowanie. Podczas wizyty zwiedziłem piękne miasto jakim jest Stambuł, a także południową Turcje. Mogę pomóc Ci w zorganizowaniu podobnej podróży. Więcej o samym mieście Stambuł dowiesz się tutaj

Dzień 1

Przylot do Stambułu, gdzie na lotnisku czekał już na mnie szofer, który odwiózł do hotelu. Klinika, w którym był zabieg znajduję się 5 minut spacerkiem i pierwszego dnia wybrałem się tam na analizę krwi, co trwało 15 minut. Reszta dnia zostaję na zwiedzanie miasta.

Dzień 2, dzień zabiegu

Po śniadaniu i spotkaniu z opiekunem w hotelu, na 8 rano wybraliśmy się do kliniki. Na miejscu czeka konsultacja z lekarzem prowadzącym zabieg (z tłumaczem) i wytyczenie linii włosa. Lekarz zdecydował się na przeszczep 4000 graftów z tylnej i bocznej części głowy. Zostaje podane znieczulenie miejscowe, po którym miałem wrażenie jakbym miał założony kask 🙂 Sam zabieg trwał około 8-9 godzin. Ale leżąc na fotelu nic nie czując, spałem przez większość czasu, więc szybko minęło 😛 Mniej więcej w połowie zabiegu przerwa na obiad. Całość zabiegu do przeżycia.

Po wszystkim czas udać się do hotelu, gdzie mam czas wolny, ale po kolacji położyłem się już spać. Pierwsza noc z zasadzie jest najtrudniejsza bo trzeba spać w pozycji półleżącej. Ogólnie jest ok, 2-3 poduszki za głowę i można przetrwać.

Dzień 3

Jest to dzień, w którym można już wracać do domu. Ale jeszcze na chwile trzeba przejść do kliniki na oględziny pozabiegowe, gdzie dostaję również pakiet leków i szampon. Potem szofer zabrał mnie do centrum Istambułu, by pochodzić jeszcze chwile po mieście, a potem już prosto na lotnisko 🙂

Ile trzeba czekać na efekty?

Na zadawalające efekty trzeba czekać do 6 miesięcy, a końcowy wygląd włosów będziemy mieli po roku. Jestem właśnie dokładnie po roku od zabiegu, który robiłem w grudniu 2020 roku.

Ile kosztuje przeszczep włosów ?

Za taki zabieg w Polsce trzeba by było zapłacić 30 – 40 tysięcy i płaci się za jednego grafta. W Turcji za umówioną cenę wszczepią Ci maksymalną ilość graftów. W tej chwili ceny przeszczepu włosów w Turcji w Jack Strong Hair wyglądają następująco:

Sapphire FUE

€1990

– Transplantacja włosów do 6000 graftów

– Polski opiekun w czasie całego pobytu

– Hotel 5-gwiazdkowy ze śniadaniami, dla pacjenta i osoby towarzyszącej

– Transport VIP pomiędzy lotniskiem, hotelem

– Konsultacja lekarska oraz badania krwi przed zabiegiem

– Pakiet bezpłatnych leków i kosmetyki po zabiegu

– Wsparcie online zespołu Jack Strong Hair podczas pobytu oraz po powrocie

DHI

€2390

– Transplantacja włosów do 5000 graftów

– Zabieg możliwy do wykonania bez kompletnego golenia głowy

– Polski opiekun w czasie całego pobytu

– Hotel 5-gwiazdkowy ze śniadaniami, dla pacjenta i osoby towarzyszącej

– Transport VIP pomiędzy lotniskiem, hotelem

– Konsultacja lekarska oraz badania krwi przed zabiegiem

– Pakiet bezpłatnych leków i kosmetyki po zabiegu

– Wsparcie online zespołu Jack Strong Hair podczas pobytu oraz po powrocie

Chcesz sprawdzić czy kwalifikujesz się do zabiegu i jaka ilość graftów może być u Ciebie przeszczepiona? 

Wypisz bezpłatny formularz kwalifikacyjny, a lekarz oceni twoją sytuacje 😉 I ważne, w polu KOD POLECAJĄCY wpisz kod MATGLO01. Dzięki temu dostaniesz jeszcze zniżkę 50 euro!

Masz jakieś pytania? Wal śmiało i pisz na mojego maila kontakt@storyofmytrip.pl , a odpowiem na wszystkie twoje pytania i pomogę rozwiać wątpliwości. Nie warto zwlekać z decyzją. Osobiście jestem mega zadowolony z efektu i mam na dzieję, że Ty też będziesz 😉💪

przeszczep włosów
6 miesięcy po zabiegu

Jeśli się podobało, prześlij dalej!

Dodaj komentarz